Főoldal / Szalézi világ / Nem a szegény gyerekek kérik a jótékonykodást, hanem maga Jézus
Nem a szegény gyerekek kérik a jótékonykodást, hanem maga Jézus
2017-07-26 Szerda | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Európa és más nyugati állampolgárok milliói nagyon pesszimista és szorongással teli időszakot tapasztalnak mostanában, amelyet a társadalmi feszültségek és a jövőbeli bizonytalanság ural.
Ebben a homályos forgatókönyvben a média mintha teljesen elfelejtené a fontos és pozitív eseményeket. Nicholas Kristof, a New York Times újságírójának meghatározása szerint „a legjobb hírről nem is tudunk”.
Igaz, több mint 800 millió ember nem eszik minden nap és nyomorúságban él, de van egy kevéssé ismert történet is. „Az elmúlt 30 évben - írta az újságíró - a szélsőséges szegénységben élő emberek aránya több mint felére csökkent. És nem csak erről van szó. Ma a bolygónkon, először a történelem során, megvan az a lehetőség, hogy eltöröljék a szélsőséges szegénységet, amelyet napi 1,90 dollárnál alacsonyabb jövedelemszintként azonosítottak.”
Igaz, van szegénység, pontosabban nyomor, mint például Kidu, Joel és Shani, akik minden nap anélkül kelnek fel, hogy tudnák, hogy fognak-e bármit is enni egész nap. A 2030-as év kihívása az, hogy felszámolják a szegénységet, ez az Egyesült Nemzetek Fenntartható Fejlődési Céljainak egyike, amelyet minden kormány aláírt. A jövő reménnyel kecsegtet. „A Világbank azt mutatja, hogy a világban a szélsőséges szegénységben élő emberek száma az elmúlt 25 évben 1,1 milliárdra csökkent, ez az időszak, amikor a világ népessége közel kétmilliárddal nőtt” - mondja De la Rocha és Negre, a Világbank tanácsadói.
Az egészséghez és az oktatáshoz való hozzáférés hiánya, a bizonytalanság, a társadalmi kirekesztés, az alultápláltság, a biztonság hiánya... ez csak néhány a szegénységgel kapcsolat számos tényező közül.
A szalézi rend, amely több mint 130 országban van jelen világszerte, mindent megtesz a szegénység elleni küzdelemben, hozzáadva a saját hozzájárulásának homokszemcséit a gyermekek oktatásán és a legszegényebbek és leginkább rászorulók javára végzett munkán keresztül.
Néhányan kíváncsiak lehetnek ennek a kötelezettségvállalásnak a miértjaire. A választ maga Don Bosco hagyta ránk: „A szegényekben, különösen a legelhagyatottabbakban mi a Megváltót látjuk, ezért nem a szegény gyerekek kérik jótékonykodást, hanem maga Jézus, az ő szegényeinek személyében.”
ANS – Róma/Szaléziak.HU