Főoldal / Szalézi világ / Olaszország – A jövő a mi küldetésünk
Olaszország – A jövő a mi küldetésünk
2021-11-01 Hétfő | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
Olaszország • művészet • Don Bosco •
Wany úr (Andrea Sergio) és torinói Missioni Don Bosco barátsága három éve született, amikor megbízták őt azzal a feladattal, hogy egy fiatalokat megszólító művel jelölje meg a Segítő Szűz Mária-bazilika fennállásának 150. évfordulóját, amelyet a „Szeresd azt, amit a fiatalok szeretnek, hogy szeressék azt, amit te szeretsz” mondat ihletett. De Don Bosco története, Don Bosco életének festékszórókkal és ecsetekkel készült elbeszélése végül mindenki figyelmét egyformán lekötötte: gyerekekét, tinédzserekét, felnőttekét, fiatalokét és idősekét...
Naponta több tucat ember, a környék lakói, alkalmanként arra járók, szaléziak és iskolások látogatnak el Valdoccóba, hogy megálljanak egy gyors pillantásra vagy egy mélyebb megtekintésre, megragadva a formák és színek által, a legmagasabb művészi értékű, de mindenekelőtt kifejező alkotás erejével. A bazilikától nem messze, a Via Maria Ausiliatrice mentén húzódó kerítésen elhelyezkedő falfestmény, melyet Wany úr készített, ma már a városi táj szerves része. Egy sajátos és értelmes kontextus, amely a szalézi hely par excellence, Valdocco és a torinói Aurora kerület sajátosságainak kombinációjából adódik, amely megtartotta a nép és a munkásosztály lelkét, hozzáadva a többnemzetiségűséget.
A folytonosság adja az értékét egy olyan munkának, amely kiemeli a szalézi rend nagyon erős missziós identitását, amelyet megidéz az első misszionáriusokat szállító hajó, de a Wany úr által az iskolapadban, a képregényből kölcsönzött, vidám arcvonásokkal ábrázolt minden etnikumú gyermek is.
A Missioni Don Bosco ismét rábízta magát az utca művészére, megkérve, hogy dolgozza ki azt a mondatot, ami már néhány éve velük van. Amikor pedig megkérték, hogy készítsen egy kalligráfiai munkát a székházuk belső falán, újra értelmezve állításukat, amely szerint „A jövő a küldetésünk”, ő azonnal lelkesedéssel válaszolt.
- Lehet, hogy nem tudják, de a „jövő” szó nagyon gyakran előfordul munkáimban, mert a „jövő” szó a leginkább kötődik az ifjúsági univerzumhoz, és egy olyan örökséget képvisel, amely válogatás nélkül garantált minden gyermek és fiatal számára a világon, függetlenül a gazdasági viszonyoktól, a társadalmi eredettől, a kulturális eszközöktől, az etnikai hovatartozástól ... - mondta el.
És néhány héttel később, miután egy egész napot bütykölgetett különböző ecsetekkel és festékszórókkal, Mr. Wany kezei nyomán egy vadonatúj fal bontakozott ki, megfosztva azt a névtelenségtől, és új, utcai stílusú ruhába öltöztette azt. Felirat tipikus street art karakterekkel, felhők, amelyek azt sugallják, hogy járj a földön, de a szíved a mennyben lakjon, amelyet ezzel szemben a szalézi konkrétságot idéző tömör téglafal hangsúlyoz.
A JÖVŐ A MI KÜLDETÉSÜNK értelmezése, amelyet Mr. Wany megvalósított, most nap mint nap üdvözli a jótevőket és mindenkit egy megszakítás nélküli párbeszédben, amely összeköti Don Boscót, Valdocco missziót és a szaléziak missziós szívét, amely mindenben dobog, emlékeztetve arra , hogy a jótékonyság nem ismeri a fajok sokféleségét, sem a helyek távolságát .
news.missionidonbosco.org/Szaléziak.HU