Főoldal / Szalézi világ / Palesztina - A betlehemi szalézi pékség segít a szegényeknek és a rászorulóknak
Palesztina - A betlehemi szalézi pékség segít a szegényeknek és a rászorulóknak
2021-02-17 Szerda | #Szalézi világ | ARCHIVÁLT
A szentföldi "Keresztény Médiaközpont", amelyet nagyrészt a "Canção Nova" közösség tagjai vezetnek (a Szalézi Család 25. csoportja), a betlehemi szalézi pékség által nyújtott szolgáltatásról készített videót. A több nyelven elérhető videóban hangsúlyozzák, hogy „a szalézi kenyér összetevői Betlehemben nem csupán liszt, víz és élesztő: végtelen mennyiségű irgalmat és nagylelkűséget is adnak a tésztájához. Így a város szalézi péksége a szegények és rászorulók megsegítésének referenciapontjává vált.”
„A különösen nehéz időkben, mint például az első és a második intifada, ez a kemence fontos szerepet játszott és kiváló szolgáltatást nyújtott az embereknek. Sok szegény családnak segítettünk az első és második iraki háborúban is ”- mondja Lorenzo Saggiotto atya a betlehemi szaléziak közül.
A szalézi kenyér szüntelen segítséggé vált a koronavírus-járvány ezen nehéz időszakában is. "Ebben az időszakban is, a járvány kitörésétől napjainkig, a pékség nemcsak kenyeret adott a legszegényebb családoknak, hanem olyan intézményeknek is, amelyeknek segítségre van szükségük az emberek további szolgálatában" - teszi hozzá a szalézi.
Ezen intézmények között van a Betlehemi „Együtt az életért” egyesület, amely a fogyatékossággal élő emberek megsegítésében vesz részt, és amelynek a járvány miatt már nincs jövedelme sem a kézműves termékekből, sem adományokból.
Mahera Gharib, az „Együtt az életért” igazgatója elmondta: „Mi is attól függtünk, hogy látogatnak-e a turisták Betlehembe, és mi éppúgy érintettek vagyunk, mint az egész turisztikai szektor. A kapott kenyér körülbelül 55 ember számára elegendő. Számunkra ez költség volt, és a szaléziak így mentesítenek minket ettől a költségtől, mindenekelőtt azért, mert a mi palesztin kultúránkban a kenyér alapvető fontosságú. Kenyeret vagy rizst eszünk; kenyér minden étkezést kísér."
A vakokat és a speciális igényű embereket kísérő betlehemi „Beit Al Rajaa” (Casa Della Speranza) egyesületet szintén érintették a koronavírus következményei: számukra is a jövedelem a külső támogatástól és a turistáktól függött. Az Egyesület igazgatója, Salim Zeidan köszönetet mond a szaléziaknak a segítségért és a kenyér minőségéért. - A szalézi kenyér két vagy három napig bírja, de felmelegíthetjük, és akkor is olyan, mintha csak a sütőből jött volna ki. A szalézi pékség az egyik legrégebbi a városban, és mindig ugyanolyan minőséget tartott fenn ”.
"Még akkor is, ha a kenyérkészítés egyszerű dolognak tűnik, a családok számára, akik nem dolgoznak és nincs jövedelmük, különösen a kijárási tilalom idején, az ingyenes kenyér megntesíti a családot a napi kiadások egy részétől" - teszi hozzá Basma Giacaman, a "Basma - Beit Sahour" központ felügyelője.
Betlehem jelentése: "kenyér háza", és a kenyér, amelyet a város szalézi péksége szeretettel oszt, olyan ajándék, amely felmelegíti a leginkább rászorulók szívét és lelkét.
ANS-Betlehem/Szaléziak.HU