Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Magyar Tartomány / Szalézi Értesítő 2023-4.

Szalézi Értesítő 2023-4.

Szalézi Értesítő 2023-4.

2023-12-07 Csütörtök   |   #Magyar Tartomány   |   ARCHIVÁLT

Szalézi Értesítő  •

Immár hagyományosan a decemberi ünnepek előtt érkezik postaládáinkba és a szalézi templomokba, intézményekbe a Szalézi Értesítő, hogy beszámoljon az adott év utolsó negyedévének szalézi eseményeiről. Idén volt a szaléziak magyarországi letelepedésének száztizedik évfordulója, valamint fokozottan odafigyeltünk a laikusok jelenlétére Don Bosco családjában, így különösen érdekes volt visszatekinteni arra, hogy milyen gazdag munka folyik jelenleg is tartományunkban.

A Szalézi Értesítő ez a száma az egyik, Boldog Sándor Istvánról elnevezett iskola ereklye-elhelyezési ünnepéről szóló beszámolóval kezdődik. Éppen tíz éve avatták őt boldoggá. Ugyanakkor az ő személye sem, és Don Bosco személye sem csupán a múlté, ellenkezőleg: a jelené és a jövőé is. Talán ezért is fogalmaz a rendfőnök atya a kilencéves kori álomról úgy, hogy „a jövő emléke”.

Rengeteg szép esemény gazdagítja magyar Szalézi Családunk életét, melyek hátterében mindig fontos, hogy lelkiség álljon. Ezért – a teljesség igénye nélkül – utalnék néhány erősen lelki vonatkozású eseményre, amelyek ebben az Értesítőben fölbukkannak. Ilyen Ági nővér örökfogadalma, az őszi animátortalálkozó „A boldog” színdarab, „A harmadik lépés”, de valójában minden cikkben említett esemény hátterében ott található valamilyen elkötelezett, áldozatos, imádságos munkálkodás, amely egy nagy, közösségi, szalézi álomnak a gyümölcse.

A közelmúltban meghirdetett 29. Egyetemes Káptalan összehívó levelében megfogalmazza a rendfőnök úr a közeljövő elmélkedési témáját a Szalézi Család számára: „Szenvedéllyel Jézus Krisztusért, elkötelezetten a fiatalokért”. Szalézi hivatásunk hűséges és prófétai megélésére szólít mindnyájunkat, hogy folytassuk azt az egész életet értelemmel kitöltő kalandot, amire egykor Don Bosco kapott megbízást (részlet Andrásfalvy János tartományfőnök atya beköszöntő leveléből).

 

Szaléziak.HU

 

 

Kapcsolódó cikkek

Érkezik a 2024. év Szalézi Értesítőjének utolsó száma!

Érkezik a 2024. év Szalézi Értesítőjének utolsó száma!

#Magyar Tartomány 2024-12-15, Vasárnap

Idén sem törjük meg a jól megszokott hagyományt, hiszen a decemberi ünnepekre megérkezik postaládáinkba és a szalézi templomokba, intézményekbe a Szalézi..

„L Amico della Gioventu” – az „Ifjúság barátja” – Don Bosco első lapja

„L Amico della Gioventu” – az „Ifjúság barátja” – Don Bosco első lapja

#Szalézi világ 2024-11-22, Péntek

Don Bosco 1877 augusztusában megalapította a "Bollettino Salesiano" (Szalézi Értesítő) című lapot. Don Bosco azonban már ezen eredeti alapítás előtt..

Megjelent a 2024/3 Szalézi Értesítő

Megjelent a 2024/3 Szalézi Értesítő

#Magyar Tartomány 2024-09-22, Vasárnap

Rengeteg szép nyári élménnyel megrakodva vághattunk neki az új tanévnek. Szerzetesek, munkatársak, animátorok százával készültek tél vége óta a gazdag..

Megjelent a Szalézi Értesítő 2024. évi második száma

Megjelent a Szalézi Értesítő 2024. évi második száma

#Magyar Tartomány 2024-06-09, Vasárnap

Már kereshetik a szalézi templomokban, intézményekben, és hamarosan a postaládáikban is a Szalézi Értesítő legújabb számát, amelyben a tavaszi..

Húsvétra érkezik a Szalézi Értesítő

Húsvétra érkezik a Szalézi Értesítő

#Magyar Tartomány 2024-03-26, Kedd

Március utolsó hetében már kereshetik a postaládáikban, húsvéttól pedig a szalézi plébániákon, intézményekben is az új Szalézi Értesítőt, melynek..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< „Életünk és hitünk megosztása a digitális világban”: a „Don Bosco Digital Forum”Maklár - “Legyünk mi is szentek!” - Mindenszentek Fesztivál >