Főoldal / Magyar Tartomány / Mikulás a szaléziaknál
A szalézi plébániákon, oratóriumokban, iskolákban is követték a szép, régi hagyományt és megemlékeztek Szent Miklósról – a gyermekek nagy örömére.
Szombathelyi Szaléziak
Immár 11 éve bevezetett hagyománnyá tettük itt, a szombathelyi szalézi rendházban, hogy a meghívott gyermekekkel nem a helyi szokást jelentő vasárnapi szentmiséhez kapcsolt módon, hanem szombaton kora esti szürkületben együtt hangolódva várjuk Szent Miklós püspököt (Mikulás). Szeretnénk a szent jóságos, szeretetteljes alakját kidomborítani, megismertetni, ezért kis énekes műsor, színdarab keretében mindig igyekszünk bemutatni, hogy milyen hatást, változást képes nyújtani a püspök és Krisztus lelkisége szűkebb világunkban. Az idén újdonsült helyi rendtársunk, Szabolcs testvér fogta össze a műsor szálait és a lelkes, 20 fős ifi, animátor, hittanos szereplő csapatot. A műsor komoly rendezést igényelt, és több szálon futó, elgondolkodtató történetet vezetett elő. A szent bölcs közbenjárására az ál-Mikulás megjavult, Csóró Zorró és családja szívét pedig béke töltötte el. Örvendetes, hogy az érdeklődés évről-évre lankadatlan, a nézők ez alkalommal maszkban jelentek meg. A Mikulás komoly, megragadó történeteket mesélve mutatkozott be kicsiknek-nagyoknak, az este folyamán pedig 100 darab ajándékcsomag talált gazdára.
A gazdagító estét természetesen hétvégi oratórium zárta.
Óbudai Szaléziak
Óbudán, az animátorok és kisanimátorok által szervezett programban Miki (aki a szent püspök után kapta a nevét) is megmutatta a másokon való segítség nagy értékét, hiszen miközben Micimackót kereste az elvesztett mézesbödönnel, a mese sok más szereplőjét is felvidította, segítette.
Nyergesújfalu
Szent Miklós püspök nyomába indultunk december 5-én délután a hittanosokkal és családjaikkal, hogy megismerjük őt és a nyomába járjunk.
Utunk folyamán igyekeztünk figyelni a testi-lelki kincsekre, hogy ezekből gazdagodjunk.
A templomnál az egyik korabeli püspöktől tudtuk meg, hogyan is lett Miklósból püspök, majd egy őt ábrázoló szentképet kaptunk és imádkoztunk együtt közbenjárását kérve.
Utunk során találkoztunk a három szegény lánnyal. Ők elmesélték nekünk, hogy 3 egymást követő éjszakán segítette őket Miklós és az így kapott arany segítségével tovább tudták folytatni tisztességes életüket és férjhez tudtak menni. A lányok segítséget is kértek tőlünk, hiszen az éjszaka leple alatt kiszakadt Miklós püspök zsákja és kiszóródott a sok szaloncukor. Közösen összegyűjtöttük, majd szétosztottuk egymás között, megtanulva a megosztás erényét.
Utunk során azt is megtanultuk, hogy példát is vehetünk az ajándékozó szent jóságáról. A sötétedő hegytetőn találkoztunk néhány segítő szándékú emberrel, akik Szent Miklóst ábrázoló kitűzőt adtak nekünk, hogy tűzzük ezt a kabátunkra és hordjuk magunkkal nap mint nap. Erről jusson eszünkbe, hogy mindennap jó jót tenni.
Már sötétben érkeztünk fel a Sánc- hegy tetejére. Hangos énekünket meghallotta Miklós püspök. Már messziről észrevettük alakját, felismertük botjáról és püspöksüvegéről. Beszélgetve vele jóságos, ajándékozó szívéről tett tanúságot: megajándékozott bennünket.
Énekkel köszöntünk el tőle, majd a kereszt tövében hálát adtunk a közös sétáért, egymásért imádkoztunk a Szűzanya közbenjárását kérve.
A nyergesújfalui Zafféry Károly Szalézi Középiskola tanulói december 6-án megtekinthették a „Szent Miklós és a három nővér” című színdarabot a legkisebbek, az 5.A osztály előadásában. A darabot az iskola „házi szerzője”, Horváth Dániel magyartanár írta és rendezte, Czuczai Zsófia (díszlet), Bakos Katalin (jelmez, kellékek) és Ughyné Védh Zsuzsanna (ének) tanárnők hathatós segítségével. Az előadás előkészületei nem voltak izgalom mentesek, a járvány Damoklész kardjaként végig ott lebegett a fejük felett. De bíztak Szent Miklós közbenjárásába és végül minden jól végződött!
Forrás: Facebook
Szaléziak.HU