Szaléziak.HU - Facebook Szaléziak.HU - Twitter Szaléziak.HU - Youtube

Főoldal / Szalézi világ / Olaszország – Útnak indult a szalézi misszionáriusok 148-ik csoportja

Olaszország – Útnak indult a szalézi misszionáriusok 148-ik csoportja

Olaszország – Útnak indult a szalézi misszionáriusok 148-ik csoportja

2017-09-26 Kedd   |   #Szalézi világ   |   ARCHIVÁLT

misszionárius  • Torino  •

Szeptember 24-én, vasárnap Torinóban, a Segítő Szűz Mária-bazilikában 22 szalézi szerzetes és 15 Don Bosco nővér vette át a missziós keresztet, és indult el küldetésének helyére.

A misszionáriusok egy 24 napos előkészítő tanfolyamon vettek részt a római rendfőnökségen, majd a Don Boscóval kapcsolatos helyeken. A Segítő Szűz Mária Leányai idén ünneplik első misszionáriusaik indulásának 140. évfordulóját, hiszen a nővérek 1877-ben indultak első missziós útjukra Uruguayba.

Az ünnepi szentmisén, amelyet a szalézi rendfőnök, Ángel Fernández Artime mutatott be, jelen volt a nővérek egyetemes elöljárója, Yvonne Reungoat anya, valamint számos pap, akik együtt mutatták be a szentmisét a rendfőnökkel, közöttük Mgr. Gaston Kashala Ruwezi, Sakania-Kipushi püspöke a Kongói Demokratikus Köztársaságból.

„Valóban itt van a szalézi világ ... Hálát adunk az Úrnak, aki oly régóta kísér bennünket, és olyan sok dolgot tesz a Lélek által, amit még csak nem is értünk, vagy csak nagyon hosszú idő után értünk meg” - mondta a rendfőnök az ünnepség megnyitásakor.

„Ma a 148-ik misszionárius csoport indulását ünnepeljük, ami ugyanolyan szép és hiteles, mint Don Bosco és Mazzarello anya idején.” Homíliájában hozzátette: „148 egymást követő expedíció, ami még a két világháború éveiben sem állt meg: ez egy olyan valóságról szól, amely túlmutat az emberi valóságon.”

Az új misszionáriusokhoz szólva Artime atya rávilágított Tom Uzhunnalil misszionáriusi munkájára, aki hűséges volt Istenhez, úgy Jemenben teljesített missziós szolgálata idején, mind pedig az emberrablás során.

A rendfőnök kihangsúlyozta a misszionáriusoknak annak a fontosságát, hogy szakértőként ne csak tanítsanak, hanem osszák meg életüket azokkal az emberekkel, akikhez hamarosan megérkeznek; és megismételte, hogy a misszionárius dimenzió volt és maradt a Szalézi Társaság egyik alapvető választási lehetősége. „A misszionáriusok nélkül sokan közülünk nem lennének itt” - mondta.

Végül, a jelenlévők imájával kísérve átadta a misszionárius keresztet a szalézi misszionáriusoknak, míg Reungoat anya ugyanezt tette az FMA misszionáriusokkal. Ezzel elküldték őket a világba, hogy hirdessék és éljék Jézus evangéliumát, Don Bosco karizmája szerint.

Azt is meg kell jegyezni, hogy szombaton a misszionáriusok is részt vettek a Harambèe nevű ünnepi eseményen lezajlott misszionáriusi animációban, együtt mintegy 400 olasz és európai fiatal missziós  önkéntessel. Pierluigi Cameroni atya, a Szalézi Család posztulátora felkérte mindannyiukat, hogy kövessék a szalézi szentségnek azt a több mint 170 alakját, akik Don Bosco karizmájából születtek.

 

 

ANS – Torino/Szaléziak.HU

Kapcsolódó cikkek

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

Olaszország – Szalézi Missziók a világ körül: Az SDB és az FMA Európában

#Szalézi világ 2025-10-22, Szerda

2025. október 22-én, szerdán kezdődik és október 26-ig, vasárnapig tart az Európai Szeminárium, amelyet a Szalézi Történeti Intézet (ISS) és a Szalézi..

Misszióban - Magyar szalézi misszionáriusok a világban

Misszióban - Magyar szalézi misszionáriusok a világban

#Szalézi világ 2025-10-17, Péntek

Az első missziós expedíció 150. évfordulójának közeledtével megemlékezünk a magyar szalézi misszionáriusokról, akik közül sokan kikerültek távoli..

150 év missziós szenvedély

150 év missziós szenvedély

#Szalézi világ 2025-10-16, Csütörtök

Idén októberben, a missziók hónapjában Leó pápa arra hív bennünket, hogy imádkozzunk az egyházért, hogy szinódusi életmódot folytasson, meghallgatva,..

Olaszország – A 150. évfordulós missziós expedíció előtt

Olaszország – A 150. évfordulós missziós expedíció előtt

#Szalézi világ 2025-10-14, Kedd

Második hetébe lépett a Germoglio tanfolyam, az új szalézi misszionáriusok képzési programja. A tapasztalatszerzés 2025. október 5-én, múlt vasárnap..

150 év után Don Bosco missziós álma folytatódik

150 év után Don Bosco missziós álma folytatódik

#Szalézi világ 2025-10-13, Hétfő

1875. november 11.: ezen a napon küldték Argentínába az első szalézi misszionárius csoportot. 150 évvel később Don Bosco missziós álma folytatódik számos..

Címkék

 •  • 1% • 28EK • 29.EK • adomány • advent • Afrika • ajándék • akció • alapítás • alapítvány • Albertfalva • áldás • áldozat • alkalmazás • állandó • állás • álom • Amerika • Amoris Laetitia-családév • Ángel Fernández Artime • animátor • Argentína • Ars Sacra Fesztivál • avatás • Ázsia • beiktatás • béke • betegség • bevándorlók • bíboros • bicentenárium • boldoggáavatás • boldoggáavatási eljárás • BoscoFeszt  • börtön • Brazília • búcsú • Budapest • bűnmegelőzés • bűvészet • Centenárium • cigány pasztoráció • cirkusz • Clarisseum • Colle Don Bosco • család • csapatépítés • cserkészek • ...
Összes címke
< Kazincbarcika – Egyházi előadássorozat indult a Don Bosco SportközpontbanKazincbarcika – Herbolyai játékok >